Tym razem mieszkańcy małej miejscowości w powiecie szydłowieckim – Leszczyny, odpowiedzieli na zaproszenie Stowarzyszenia „Spokojna Jesień” z Szydłowca i Caritas Diecezji Radomskiej. Wszędzie można się spotkać, nawet w nowo budowanym domu, atmosferę tworzą ludzie. Mieszkańcy oraz uczestnicy projektu „Na codzienne zakupy” przy wspólnym grillu i muzyce ludowej, opowiadali jak żyli kiedyś i obecnie.
Ta mała miejscowość, niewielu mieszkańców i komu by się chciało? A no chciało by się np. Panu Kaziowi (niech ludzie się spotkają, niech wiedzą, że są też dla nas ważni, nie tylko z miasta)
A osób potrzebujących jest wielu, żyją z bardzo niskich emerytur, a schorzeń przybywa. W ramach dodatkowych kart „Na codzienne zakupy” udało się wesprzeć kolejne dwie osoby (niepełnosprawne).
Dlaczego nie maja skorzystać. Chociaż początkowo z niewiarą przyjmowali informacje, że jest taki program, który pomoże im zminimalizować niedostatek. Teraz Ci , którzy już uczestniczą, wiedzą i doceniają to wsparcie.
Fajnie, że znów można było się spotkać i miło spędzić to środowe popołudnie. Bardzo dziękuję.

Do zobaczenia.
Anna Lis Sekretarz CDR.