Akcję wsparła Irena Sawicka z parafii bł. Annuarity w Radomiu. – Dobrze jest pomagać, szczególnie osobom chorym i cierpiącym. Trzeba ich wspierać. Staram się zawsze pomagać potrzebującym – powiedziała radomianka.

– Przede wszystkim chcemy pomóc ludziom chorym – dodaje Iwona Stępniewska, koordynatorka akcji Pola Nadziei przy Caritas Diecezji Radomskiej. – Solidaryzujemy się z cierpiącymi, dlatego dzisiaj zbieramy pieniądze na ich leczenie oraz zakup sprzętu medycznego do naszej wypożyczalni – powiedziała I. Stępniewska.

W tym roku radomska Caritas przygotowała 8 tys. żonkili i 2500 balonów, które są rozprowadzane 24 marca przed kościołami diecezji radomskiej. Kwiaty są symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową.

Caritas Diecezji Radomskiej akcję Pola Nadziei organizuje od kilkunastu lat. Organizacja ta prowadzi od 30 lat hospicjum domowe św. Józefa. Wolontariusze dojeżdżają do domów pacjentów. Hospicjum prowadzi też wypożyczalnię sprzętu medycznego, z którego korzysta ponad 400 osób rocznie.

Pola Nadziei to międzynarodowa akcja mająca na celu uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka, pomoc osobom chorym, potrzebującym opieki hospicyjnej. Dokonuje się to poprzez zakup leków, sprzętu rehabilitacyjnego, dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych oraz bieżących potrzeb podopiecznych hospicjum.

Źródło: Radosław Mizera / Gość