Ks. Damian Drabikowski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej poinformował, że celem akcji “Pola Nadziei” jest wsparcie osób chorych na raka w m.in. poprzez zakup leków, sprzętu rehabilitacyjnego, czy turnusów rehabilitacyjnych.

– Ma nam przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej opieki w trudnym dla nich okresie. Ideą programu jest pozyskanie funduszy, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los nieuleczalnie chorych – powiedział ks. Damian Drabikowski.

Zbiórka zostanie przeprowadzona z udziałem wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas w w Niedzielę Palmową. Będzie to już 9 edycja akcji, która będzie przeprowadzona w parafiach diecezji radomskiej. Po Mszach św. wolontariusze z puszkami, żonkilami i żółtymi balonami będą czekali na wiernych, którym nie jest obojętny los osób chorych. Caritas przygotowała ponad 7 tys. kwiatów.

Zebrane podczas kwest pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc osobom chorym, potrzebującym opieki hospicyjnej.

– Już dzisiaj dziękujemy kwestującym wolontariuszom i ich opiekunom oraz ludziom, którzy zechcą wesprzeć nasze dzieło. Dziękujemy również proboszczom, którzy wyrazili zgodę, aby akcja została przeprowadzona w parafiach – dodaje ks. Drabikowski.

Wolontariuszy będziemy mogli spotkać w Radomiu min. w parafiach: na Borkach, Idalinie, Michałowie, Sadkowie. W roku ubiegłym Caritas zebrała ponad 30 tysięcy złotych.

Źródło: Radosław Mizera / Radio Plus Radom