Urząd Miejski zaprasza na świąteczny kiermasz wyrobów Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Od 13 lat Urząd Miejski w Radomiu gości uczestników radomskich Warsztatów Terapii Zajęciowej, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, świetlic, które prezentują wykonane przez swoich podopiecznych dekoracje. W tym roku w kiermaszu weźmie udział 14 podmiotów.

Będzie tu można kupić oryginalne stroiki, ręcznie zdobione bombki i inne ozdoby choinkowe, kartki świąteczne i wiele innych ozdób. Podobnie jak w poprzednich latach, dochód ze sprzedaży bożonarodzeniowych ozdób organizacje w całości przeznaczą na kontynuację terapii swoich podopiecznych.

Kiermasz potrwa w piątek 14 grudnia od 10.00 do 14.00. Stoiska będą usytuowane w holu na I piętrze budynku Urzędu Miejskiego od ul. Żeromskiego.

Swoje prace zaprezentują podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej działających przy:

Polskim Związku Niewidomych o/Radom,
Polskim Związku Głuchych o/Radom “Leśniczówka”,
Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną,
Radomskim Stowarzyszeniu Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych “Start”,
Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Niewidomych i Niedowidzącym “Nadzieja”,
Stowarzyszeniu Pomocy Niepełnosprawnym, Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnym “Do Celu”.
Będzie można również kupić prace podopiecznych:

Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących im. ks. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego,
Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych “Razem”,
Stowarzyszenia “Nowe Perspektywy”,
Stowarzyszenia na rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością “Korczak i My”,
Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “Przyjaźń”,
Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Psychicznego “Wzajemna Pomoc” – Gospoda “Jaskółeczka”,
Świetlicy Akademii Młodych Caritas Diecezji Radomskiej,
Świetlicy “Pod Dobrym Aniołem”.

Źródło: Marta Deka / Gość Niedzielny