W dniach 2-3 kwietnia 2019 roku wzięliśmy udział w XVI Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Piosenki „Śpiewajmy Razem” w Radomiu. W śród uczestników biorących udział w Konkursie byli:
Ewa Kosel z piosenką z repertuaru Anny Jantar pt.; „Moje jedyne marzenie”
Mariusz Kita zaśpiewał piosenkę Grzegorza Wilka pt.: „Strażnik Raju”
oraz po raz pierwszy na tym konkursie wystąpił zespół „Feniks” w składzie:
Mariusz Kita- wokal
Ewa Kosel – wokal
Łukasz Niewiadomy – marakasy
Damian Grzebuła – bongosy
Bartłomiej Rogoziński – tamburyno .
Zespół zaprezentował utwór pt.: „Nadzieja” zespołu Ira.
Pierwszy dzień Konkursu był dniem tzw. przesłuchań, czyli wszyscy wokaliści prezentowali swoje umiejętności wokalne przed Jury. W drugi dzień Konkursu odbyła się gala finałowa, która miała miejsce w Sali Widowiskowej mieszczącej się w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu.
Poza występami, które otrzymały I miejsca mieliśmy okazje obejrzenia gościnnego występu dzieci niedowidzących i niewidomych z Ukrainy. Ci wspaniali młodzi wokaliści nie tylko zaprezentowali swój słowiczy śpiew, ale również w niezwykle piękny sposób grali na fortepianie i recytowali wiersz.
To niezwykłe kiedy można oglądać tak wspaniale uzdolnione dzieci, które mimo swojej niepełnosprawności przez muzykę dają ludziom tyle radości i sprawiają, że uśmiech oraz zachwyt gości na twarzach każdego z nas.
Ze swojej strony chcieliśmy pochwalić się dwoma wyróżnieniami, które zdobyliśmy na Konkursie. Jedno z nich otrzymał Mariusz, a drugie Zespół „Feniks”.
Biorąc udział dla nas już w kolejnym Konkursie „Śpiewajmy Razem” po raz kolejny przekonujemy się, że muzyka odsuwa na bok wszystkie ograniczenia i jest ponad podziałami.
Na zakończenia nasuwa się refleksja, którą można dopełnić powiedzeniem, że można nie widzieć, ale grać i śpiewać trzeba.

Źródło: WTZ Jddlanka Stara