Radomski Bank Żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa kieruje wsparcie do osób, które mają trudną sytuację finansową. – Pomoc trafiać będzie do osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji, których dochód nie przekracza 1823,60 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1410 zł dla osoby w rodzinie – wyjaśnia Krzysztof Sokołowski, dyrektor RBŻ.

Osoby, które spełnią te kryteria, żeby uzyskać skierowanie, mogą udać się z zaświadczeniem o dochodach bądź to do organizacji, które zajmują się dystrybucją i współpracują z RBŻ, czyli do siedzib: Caritas Diecezji Radomskiej przy ul. Kościelnej 5, fundacji “Dobry Duszek” przy ul. Mokrej 2, stowarzyszenia “Mieszkańcy z Mroza” przy ul. Mroza 7/9 m.19, Obywatelskiego Ruchu Obrony Bezrobotnych oddział Radom przy ul. Limanowskiego 60, bądź bezpośrednio do Ośrodka Pomocy Społecznej – dodaje Krzysztof Sokołowski.

Źródło: Magdalena Gliszczyńska / Radio Plus Radom