Jak podkreśla dyrektor radomskiej Caritas, szczególne słowa uznania należą się Szkolnym Kołom Caritas i Parafialnym Zespołom Caritas, które zaangażowały się w to dzieło, poprzez rozdawanie żonkili i zbieranie ofiar do puszek. – Dziękujemy wolontariuszom i darczyńcom, którzy z nami chcą pomagać terminalnie chorym, cierpiącym na raka. Bóg zapłać wszystkim tym, którzy są razem z nami w tym pomaganiu – podkreśla ks. Damian Drabikowski.

W Niedzielę Palmową, 2 kwietnia Caritas Diecezji Radomskiej włączyła się w ogólnoświatową akcję “Pola Nadziei”. To akcja, wspierająca osoby dotknięte chorobą nowotworową, terminalnie chore. – Dziękujemy wszystkim tym osobom, które złożyły swój dar serca do puszki, które wspomogły nasze Hospicjum Domowe św. Józefa. Zebrane ofiary będą także przeznaczone na wsparcie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, które znajdują się na terenie diecezji, a jest ich pięć. W tych wypożyczalniach można wypożyczyć łóżko specjalistyczne, które jest pomocne dla osób terminalnie chorych, można wypożyczyć koncentratory tlenu, chodziki, wózki inwalidzkie, balkoniki, jak również inny sprzęt, który służy ciężko chorym, chorym terminalnie. Jeszcze raz składamy podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do tej pomocy, a udało się zebrać dokładnie 42 tys. 500 zł. – mówi ks. Damian Drabikowski dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Źródło: Magdalena Gliszczyńska / Radio Plus Radom