Memoriał Sportowy jest organizowany przez Caritas Diecezji Radomskiej, przy współpracy z Publiczną Szkołą Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Stowarzyszeniem Latorośl, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i parafią pw św. Stefana w Radomiu. Uczestnicy w nietypowy sposób oddali hołd św. Janowi Pawłowi II poprzez biegi oraz przepłynięcie 9665 basenów. Liczba ta jest symboliczna, ze względu na to, iż tyle właśnie trwał pontyfikat papieża mówi ksiądz Damian Drabikowski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Całość rozpoczęła się o godzinie 9.30 mszą św. w kościele św. Stefana na Idalinie, następnie uczestnicy przenieśli się na basen Neptun, gdzie o godzinie 11.00 m.in. wspólnym odśpiewaniem “Barki” rozpoczął się III Memoriał Sportowy.

Ze względu na pandemię w ubiegłym roku memoriał nie odbył się. W tym roku na szczęście się udało mówi Paulina Zalewska z Caritas Diecezji Radomskiej.

Do memoriału zgłosiło się wiele drużyn z terenu całej diecezji radomskiej.

Podczas takiego wydarzenia nie mogło zabraknąć kibiców, którzy chętnie dopingowali swoich kolegów.

W sportowym wydarzeniu wzięły udział osoby niepełnosprawne, ale wspierały ich także osoby pełnosprawne.

Organizatorom pomagali także wolontariusze.

Po zmaganiach na basenie przyszedł czas na sztafetę biegową, która odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi.

Patronat nad imprezą objął biskup radomski Marek Solarczyk. Wydarzeniu patronowało również Radio Plus Radom. Impreza została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Gminy Miasta Radomia, oraz Województwa Mazowieckiego.

Tekst: Magdalena Król / Radio Plus Radom