– Radom jest ważnym dla nas miejscem, tam znajduje się siedziba PGZ, ale również Fabryka Broni. Dlatego przekazaliśmy środki wsparcia dla szpitali i Caritas. Zastanawiamy się także nad wsparciem szpitali w powiecie radomskim. Cieszę się również, że mogliśmy dla radomskich medyków przygotować śniadanie wielkanocne. Takim gestem przyczyniliśmy się do wsparcia ludzi, którzy walczą obecnie na pierwszej linii frontu z koronawirusem – powiedziała Ilona Kachniarz, prezes Fundacji PGZ.

Za wsparcie podziękował ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej. – Te pieniądze są nam dzisiaj bardzo potrzebne. Będziemy mogli kupić środki ochrony osobistej. Część zostanie przeznaczona na paliwo, bowiem w ostatnim czasie zajmujemy się transportem darów oraz na zakup żywności dla naszej jadłodajni – powiedział ks. Kowalski.

Fundatorem Fundacji jest Polska Grupa Zbrojeniowa. Fundacja rozpoczęła działalność w październiku 2017 przekazując Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej darowiznę na wykupienie rękopisów kart „Potopu”. To wydarzenie określiło kierunek ideowy Fundacji PGZ.

Bieżącą praca Fundacji PGZ polega na zaangażowaniu we własne, autorskie programy społeczne o charakterze edukacyjnym, sportowym, kulturalnym lub charytatywnym. Fundacja, realizując cele statutowe, może nawiązywać partnerską współpracę z innymi podmiotami, a także wspierać finansowo projekty tych organizacji, których wnioski zostaną pozytywnie rozpatrzone przez Zarząd Fundacji.

Tekst: Radosław Mizera / Radio Plus Radom