Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na wsparcie dzieci, które swą pomocą objęła Caritas Diecezji Radomskiej. W imprezie wzięli udział zaproszeni goście oraz mieszkańcy Wierzchowin i okolic.

Zgromadzonych powitała dyrektor Justyna Turzyńska. Głos zabrali również: bp Piotr Turzyński, Kamil Dziewierz, wójt gminy Jedlińsk, oraz ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej, który opowiedział o działalności diecezjalnej Caritas. Imprezę poprowadziły nauczycielki Ewelina Górska i Patrycja Wieczorek.

– Na scenie jako pierwsi wystąpili uczniowie PSP w Wierzchowinach, którzy swoim programem udowodnili, że umieją w szarym życiu postrzegać kolory. Następnie członkowie zespołu “Muzyką do Nieba” swoim śpiewem wyrazili radość Panu, a zespół Stowarzyszenia Centrum Młodzieży “Arka” zapewnił niemałą dozę rozrywki. W sentymentalną podróż muzyczną zabrał wszystkich pan Dariusz Makarewicz, a licealiści z Radomia: Filip Kobylarczyk, Monika Bolek oraz Cezary Tomala zakończyli tę ucztę muzyczną – wylicza P. Wieczorek.

W czasie imprezy odbyła się aukcja przedmiotów oraz voucherów przekazanych przez sponsorów. Poprowadziły ją Paulina Lasota i Anna Gołębiowska. Bp Turzyński na aukcję przekazał flagę narodową ze specjalnym certyfikatem i listem gratulacyjnym od premiera RP oraz medal papieża Franciszka – pamiątkę Światowych Dni Młodzieży z 2016 roku. Na stoiskach można było kupić własnoręcznie wykonane przez darczyńców ozdoby i kartki świąteczne oraz słodkie przysmaki.

– Podczas koncertu zebrano 11 655 zł. Cieszymy się, że wolontariusze zebrali tak imponującą kwotę. Takie przedsięwzięcie to wynik wspólnego działania dyrektora, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów oraz rodziców. Za każdy gest dobroci i życzliwości, za pomagające wciąż dłonie i okazane serce gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego koncertu charytatywnego – mówi P. Wieczorek.

Tekst: MARTA DEKA / Gość Niedzielny