Wakacyjny program świetlicy został podzielony na 3 dwutygodniowe turnusy. – Chcieliśmy pokazać, że fajne zajęcia, sportowe, rekreacyjne czy kulturalne można znaleźć w Radomiu i jego okolicach. Nie tylko spędzamy ciekawie czas, ale uczymy zachowania w autobusie, muzeum, szacunku do otaczającego świata, przyrody, przestrzegania zasad fair play czy umiejętności pracy drużynowej – wymienia kierownik “Bajki”.

– Wychodzimy do kina, muzeum, na basen, na kreatywne warsztaty, do biblioteki, na ściankę wspinaczkową, na trampoliny. Odwiedziliśmy Nadleśnictwo i Muzeum Wsi Radomskiej. Prowadzimy też zajęcia w “Bajce”. Wdrażamy nowe techniki malarskie i rzeźbiarskie, rozwijamy umiejętności z zakresu modelowania i druku 3D, a na warsztatach kulinarnych lepimy pierogi czy pieczemy jagodzianki – mówi Paulina Zalewska z radomskiej “Bajki”.

– W “Bajce” nie ma czasu na nudę, szczególnie w wakacje. Tutaj mamy przyjaciół, dużo się śmiejemy, dużo podróżujemy i dużo bawimy. Jest naprawdę fajnie i aktywnie – zaznacza z radością jeden z podopiecznych świetlicy.

– Te wszystkie zajęcia to profilaktyka, to zapobieganie uzależnieniom, to rozwój społeczności lokalnej, również tej mającej trudniejszą sytuacją; to także wsparcie rozwoju intelektualnego, kulturalnego, fizycznego, językowego czy psychologicznego, co jest niezbędnym elementem prawidłowego funkcjonowania młodych ludzi – mówi Paulina Zalewska.

Projekt wakacyjny realizowany jest przez Caritas Diecezji Radomskiej ze środków Fundacji Enea oraz dzięki wsparciu osób i lokalnych instytucji.

Źródło: KS. ZBIGNIEW NIEMIRSKI / Gość Niedzielny