W dniu 29 czerwca br. w Nadleśnictwie Marcule odbył się już po raz IX Festiwal Piosenki Turystycznej dla Osób Niepełnosprawnych pod nazwą „Piosenka serialowo- filmowa” zorganizowany przez Naszą Placówkę.
Podczas Festiwalu towarzyszyli nam podopieczni i pracownicy z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Pionek, Domu Pomocy Społecznej z Krzyżanowic, Domu Pomocy Społecznej z Wierzbicy, Środowiskowego Domu Samopomocy z Podkońc, Środowiskowego Domu Samopomocy z Jedlanki , Domu Pomocy Społecznej z Jedlanki oraz Domu Matki i Dziecka z Jasieńca Iłżeckiego Dolnego.
Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej ks. Robert Kowalski, W- ce Dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej Ks. Damian Drabikowski, Burmistrz Miasta i Gminy Iłża Przemysław Burek wraz z Przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Iłża Agnieszką Okruta, Dyrektor MGOPS w Iłży Pani Irena Michałek, Dyrektor PCPR Artur Jonczyk i Pan Andrzej Pałka. Nasz festiwal rozpoczął się wspólnym występem Mariusza Kity z Naszej Placówki oraz Jolanty Szałkiewicz z DPS w Krzyżanowicach, którzy zaprezentowali nam piosenkę „ Dumka na dwa serca” oraz występem „ Bajkowych babeczek” z CNiZ „ Bajka”, które zaprezentowały nam dwa utwory : „ Ada to nie wypada” oraz „ Ach śpij kochanie” z filmu „ Ewa chce spać”. Po oficjalnym powitaniu przybyłych gości przez p. Kierownik Barbarę Rosiewicz rozpoczął się konkurs na najlepszą prezentację piosenki serialowo – filmowej w dwóch kategoriach : solista i zespół. W rolę prowadzących wcielili się uczestnicy z naszej placówki Barbara Becher jako Krystyna Loska i Janusz Chuchała jako Jan Suzin. W tym roku ilość występów solowych była rekordowa bo aż 12. Pomiędzy występami prowadzone zostały konkursy związane z filmem: cytaty z filmów, kadry, dokańczanie tytułów filmów, odgadywanie tytułu filmu po ścieżce dźwiękowej z czołówki. Konkursy prowadzili uczestnicy z naszej placówki Marzena Kiepas oraz Łukasz Niewiadomy. Wszyscy bawili nas świetnie, dobrym dowcipem, muzyką, fantastyczną choreografią. Członkowie jury mieli nie lada orzech do zgryzienia, gdyż wszystkie występy były na bardzo wysokim poziomie. Ale jak to bywa w każdym konkursie należało wyłonić zwycięzcę, w kategorii solista: I miejsce: Marzena Kiepas z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej, II miejsce: Danuta Wasiniak – DPS Jedlanka, III miejsce: Bartłomiej Dudzik – DMiDz Jasieniec Iłżecki Dolny, natomiast w kategorii zespół I miejsce – ŚDS Jedlanka, II miejsce – WTZ Jedlana Stara, oraz III miejsce – WTZ Pionki. Pozostali uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni, gdyż u nas nikt nie przegrywa. Przed rozdaniem nagród, po pysznym obiedzie odbyła się zabawa taneczna oraz występ gościnny chłopaków z DPS- u z Wierzbicy. Napisali oni autorski utwór pt.” A my w las” życząc nam słonecznych i miłych wakacji. Jako organizatorzy Festiwalu cieszymy się, że po raz IX mogliśmy się integrować i spotkać. Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za współudział, bo bez nich Festiwal nie mógłby się odbyć.
Dziękujemy również tym wszystkim, którzy przyczynili się do współpracy, do przygotowania posiłku, wsparli nas pod względem finansowym i dobrym słowem, a także poświęcili swój cenny czas na bycie z nami podczas trwania Festiwalu.
Mamy nadzieję, że za rok znów spotkamy się w Nadleśnictwie Marcule, aby po raz X bawić się podczas Festiwalu Piosenki Turystycznej dla Osób Niepełnosprawnych, a pod jaką nazwą to będzie niespodzianka.

Źródło: WTZ