Fundacja Eisenhowera – Gdy coś co wydaje nam się niemożliwe staje się możliwe. Marzenia dzieci co do podróży są różne, ale z pewnością łączy je chęć przeżycia prawdziwej przygody. Dzięki Fundacji Eisenhowera nasi wychowankowie wzięli udział w dniach od 27 do 31 maja w rejsie flotylowym na Zalewie Szczecińskim pod banderą „Sprawni niepełnosprawni Żeglarze”. Zgodnie z wiarą założycieli „każdy człowiek jest nośnikiem wartości i może powodować u innych osób dobre przeżycia oraz wyzwalać korzystne motywacje i być źródłem pozytywnych zmian”. Fundacja podejmuje działania, które ułatwiają osobom niepełnosprawnym wspólne uczestnictwo w rejsach. Przez pięć dni nasza młodzież dzięki Pani Prezes Zarządu pani Zuzannie Kosteckiej pod czujnym okiem Wiceprezesa Zarządu pana Roberta Bzdęga w towarzystwie opiekunów Domu Matki i Dziecka zdobywała swe pierwsze żeglarskie szlify.

Wychowankowie mieli możliwość poznać budowę i podstawowe zasady działania jachtu, starsi podopieczni po przeszkoleniu mieli możliwość samodzielnie wykonywać manewry, obsługiwać urządzenia, wyposażenie i instalacje jachtowe oczywiście pod nadzorem kadry żeglarskiej. Dzięki fundacji dzieciaki miały możliwość poznania smaku mieszkania na jachcie, mogły poczuć wiatr we włosach, poznać tajniki meteorologii, mogły podziwiać z jachtów – ciekawą linię brzegową. Rejs to także czas relaksu, odwiedzin portów i plażowanie, liczne atrakcje na lądzie, mnóstwo odwiedzonych ciekawych miejsc.
Jesteśmy ogromnie wdzięczni za możliwość udziału w rejsie, dziękujemy organizatorom i jednocześnie wykwalifikowanym współuczestnikom morskiej przygody, wysokiej klasy sprzęt i ciekawy program zagwarantował nam udaną zabawę, którą zapamiętamy na całe życie a być może zaszczepiona pasja zaowocuje kolejnymi wyprawami.

Źródło: www.dmidz-caritas.pl