Drodzy Chorzy przeżywający swe choroby w domach i w szpitalnych łóżkach,
Szanowni Opiekunowie: niosący fachową pomoc medyczną lekarze, pielęgniarki i pracownicy służby zdrowia oraz wszyscy pomagający osobom chorym z racji więzów rodzinnych i po prostu z miłości.
13 maja 1992 r św. Jan Paweł II ustanowił Światowy Dzień Chorego obchodzony w tym roku po raz 28 w liturgiczne święto Matki Bożej z Lourdes w dniu 11 lutego.
Cierpienia związane z różnymi chorobami nie omijają nikogo. Dotykają one zarówno samych chorych jak i nie mniej mocno ich bliskich. To przejmujące doświadczenie pokazuje słabość naszej ludzkiej egzystencji, ale czasami wyzwala w nas ogromne pokłady siły, woli życia, poczucia piękna tego życia. Niejednokrotnie też zbliża chorą osobę do Pana Boga. “Przez krzyż, który niosłem ujrzałem Miłosiernego Pana” – to świadectwo wielu osób patrzących przez pryzmat bardzo ciężkich nieraz cierpień. Miłosierny Pan ukazuje się chorym często w osobach tych, którzy się nimi opiekują w szpitalach czy w domach. Zdarza się też, że cierpienie ofiarowane w określonej intencji jest pierwszym krokiem ku uzdrowieniu.
Drodzy Chorzy mieszkańcy naszej diecezji, życzymy Wam wszystkim powrotu do zdrowia.
Osobom opiekującym się chorymi życzymy radości i satysfakcji ze służby człowiekowi naprawdę potrzebującemu pomocy.
Pracownikom Służby Zdrowia, aby z oddaniem nieśli fachową pomoc swoim pacjentom.
Błagamy w naszych modlitwach, aby Matka Boża z Lourdes wypraszała Wam wszystkich tak bardzo potrzebne łaski.

Zarząd i pracownicy Caritas Diecezji Radomskiej.