Radomska Caritas pamięta nie tylko o głodnych, bezdomnych czy poszkodowanych w wypadkach, wspiera też dzieci i młodzież, rodziny wielodzietne oraz chorych. Dziękując za przychylność podatników w zeszłym roku, i w tym liczy na hojność i zaufanie, składając jednocześnie zobowiązanie do jeszcze większego zaangażowania w świadczoną pomoc.

– Wraz z ks. biskupem oraz naszymi podopiecznymi zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego, jaką jest Caritas Diecezji Radomskiej. Widzimy potrzebę wspierania naszych podopiecznych, szczególnie ludzi chorych. Bywa, że naprawdę życie zależy od 1% – mówi dyrektor radomskiej Caritas ks. Robert Kowalski.

Caritas Diecezji Radomskiej cieszy się ogromnym zaufaniem wśród mieszkańców. W 2017 roku na konto organizacji przelai ponad 606 tys. złotych. Rok później, kwotę niemal 610 tysięcy złotych. Dzięki pieniądzom, udało się wesprzeć 26 osób: 10 dzieci i 16 osób dorosłych. – Są to osoby bardzo chore, które również w tym roku będą potrzebować naszej pomocy. Pozyskane środki przeznaczymy na dofinansowanie kosztów leczenia i zakup sprzętu rehabilitacyjnego – dodaje dyrektor.

Warto dodać, że w zeszłym roku radomska Caritas kupiła kolejnych 30 łóżek elektrycznych, 4 koncentratory tlenu i 2 ssaki. Organizacja z powodzeniem prowadzi 4 wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego: w Radomiu, Drzewicy, Starachowicach i Kozienicach i już prowadzi rozmowy o otwarciu kolejnej. Ze sprzętu korzysta rocznie około tysiąca osób.

Nr KRS – 0000222733

Źródło: Monika Nowakowska / Radio Plus