Spotkania z wolontariuszami PZC w celu omówienie działań na rzecz Seniorów w parafiach, a przede wszystkim uczestników programy „ Na codzienne zakupy”. Bielicha, Borki, Orońsko, Kozienice tam już się wiele dzieje, a będzie się działo jeszcze więcej.
„Wymień książkę” akcja bardzo podoba się wolontariuszom i parafianom. Dosyć pokaźne zbiory w Orońsku czekają na wypożyczenie.
W Ostojowie funkcjonuje już od dawna. Kozienice mają już swoją „złotą rączkę” Pana, który pomaga w drobnych naprawach domowych w ramach „Pomocne dłonie”. Na Bielisze Ksiądz Proboszcz już wie kogo zaprosić na spotkanie „Wieczorki poezji”, osoby , które całodobowo opiekują się swymi bliskimi i są wyeliminowani z życia towarzyskiego. Borki organizując festyn parafialny zaprosiły do pomocy uczestników programu „Na codzienne zakupy” (nawet okazało się, że wśród nich mamy „artystów śpiewaków”) oraz zespół Seniorów „Fantazja” z Szydłowca. Fantazja zespołu przebrała wszelkie oczekiwania. Śpiew, taniec, barwne, bardzo efektowne stroje wszystkich poruszyły z ławek.
Te kilkugodzinne spotkania mijały – moment. Wiele spraw i chęć udziału w różnych akcjach. Każdy Zespół ma swoją koncepcję realizacji. Pomysłów bardzo wiele. Okazało się, że mają różne wizje „Kromki chleba dla sąsiada” , czy Dnia Seniora. Wszystkie pomysły są super. Przecież oni najlepiej znają potrzeby swoich podopiecznych i możliwości parafii.
Wieczorki poezji pod okiem profesjonalisty ks. Tomasza w Kozienicach na pewno się udadzą.
Czekamy również na efekty pracy „Pani Krysia przeszyje” na Borkach. Oj roboty pełne ręce bo i potrzebujących naprawdę wielu. To już nie tylko żywność, ale potrzeby podopiecznych się zróżnicowały. Ale to nie ma działać, że tylko dajemy wszystko na tacy, to chodzi o to, aby każdy podopieczny dał coś od siebie. Może właśnie umie szyć, albo robi pyszny smalec na festyn, ma talent wokalny lub smykałkę do napraw, dysponuje czasem i zostanie z chorym dwie godzinki. Oczywiście na miarę swoich możliwości. Uczmy się dawać od siebie. „Nikt nie jest tak biedny….”.
Zakończenie roku grup formacyjnych w parafii Wniebowzięcia NMP w Orońsku odbyło się w upalne popołudnie, a w kościele wielu wiernych. To aktywni członkowie grup parafialnych począwszy od najmłodszych, po tych trochę starszych. Schola, Ministranci, Domowy Kościół, Parafialny Zespół Caritas. Zaproszenie ks. Proboszcza i Wolontariuszy na mszę Św. dziękczynną za rok pracy na rzecz parafii. Ksiądz Proboszcz Bolesław dziękował wszystkim grupom pracującym w Parafii za ich ofiarną i bezinteresowną pomoc. Młodzi przez integrację z innymi grupami parafialnymi, mają piękny przykład żyć miłosiernie.
Po strawie duchowej czas na relaks, przy kiełbasce i przy akompaniamencie gitary ks. Proboszcza. Bardzo miłe chwile we wspólnocie parafialnej. Wakacje nie oznaczają zawieszenia działań, bo przecież trzeba opiekować potrzebującymi cały rok.
Anna Lis Sekretarz CDR