Witając zgromadzonych ks. Mirosław Bandos, kapelan Radomskiego Szpitala Specjalistycznego powiedział, że w przededniu Światowego Dnia Chorego chcemy objąć modlitwą wszystkich chorych . – Każdy w jakimś sensie jest doświadczony chorobą. Dlatego słowami niewidomego spod Jerycha spróbujmy zawołać: „Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!”. Chciał, aby Chrystus przywrócił mu wzrok. Pragniemy dzisiaj wołać o wzrok wiary i czystość serc dla wszystkich chorych i cierpiących. Nie zapominajmy również o personelu medycznym – mówił ks. Mirosław Bandos.

W homilii bp Marek Solarczyk prosił, aby objawiała się moc Boga, aby potwierdzała się Jego miłość w tym, co jesteśmy ofiarować chorym i cierpiącym, przez obecność i pomoc medyczną i duchową. Mówił, że we wszystkich parafiach celebrowane są Msze święte w intencji chorych. – W tych dniach towarzyszą nam intencje za ludzi chorych. Dzisiaj prosimy, aby w tych wszystkich tajemnicach, Bóg objawił swoją moc. Niech Bóg błogosławi, niech otoczy swoją mocą wszystkich potrzebujących wsparcia, cierpiących doświadczających choroby i obdarzy ich łaską zdrowia – powiedział bp Solarczyk.

Z okazji Światowego Dnia Chorego bp Marek Solarczyk będzie celebrował 11 lutego Mszę św. w kaplicy Matki Bożej z Lourdes w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu.

Źródło: Radosław Mizera / Radio Plus Radom