„Pola Nadziei” to coroczna kampania edukacyjno-charytatywna na rzecz opieki paliatywnej i hospicyjnej nad ciężko chorymi i ich rodzinami. Symbolem akcji jest żonkil – kwiat nadziei, który przypomina o potrzebie niesienia pomocy i solidarności z cierpiącymi. Każdego dnia w Caritas widzimy jak ważne jest by nikt nie był sam, a szczególnie osoby chore potrzebujące naszego wsparcia. Jesienią wolontariusze Caritas sadzą cebulki żonkili, by wiosną – gdy zakwitną – zorganizować kwesty w Parafiach naszej Diecezji. Środki zebrane podczas kampanii zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do wypożyczalni Caritas. „Pola Nadziei to nie tylko zbiórka funduszy, ale przede wszystkim okazja, by uczyć się wrażliwości i empatii. Każdy żonkil to symbol pamięci, solidarności i miłości wobec chorych”
Karta „Na codzienne zakupy” – realna pomoc i przywrócona godność dla seniorów z naszej diecezji
Oficjalne statystyki mówią o systematycznym spadku ubóstwa w Polsce, jednak za zamkniętymi drzwiami wielu domów wciąż rozgrywa się ten sam, dramatyczny wybór: wykupić receptę czy odłożyć na bochenek chleba. W świecie, gdzie starość dla wielu stała się codziennością...




