Uczniowie i mieszkańcy posadzili na nich cebulki żonkili. Akcję sadzenia kwiatów zorganizowała radomska Caritas, unhealthy dołączając do międzynarodowej kampanii wspierania osób chorych na raka.

Akcja ma zasięg ogólnopolski i polega na sadzeniu żonkili na znak solidarności z chorymi na raka na wyznaczonym do tego terenie. Wiosną, kiedy kwiaty zakwitną, odbędzie się kwesta. Kto wrzuci pieniądze do puszki, ten otrzyma żonkila.

Cebulki w czwartek sadziły szkolne koła Caritas z Radomia i regionu. Utworzono osiemnaście “pól nadziei”. Na tym przy Zespole Szkół Agrotechnicznych na Wacynie uczniowie klas pierwszych i trzecich posadzili pięćset żonkili.

– Z zebranych podczas wiosennej kwesty pieniędzy chcemy zakupić sprzęt do pielęgnacji i rehabilitacji osób niepełnosprawnych: łóżka, materace, to co jest potrzebne – podkreślił ksiądz Robert Kowalski, zastępca dyrektora radomskiej Caritas.

Pola Nadziei to międzynarodowa akcja mająca na celu pomoc osobom chorym na raka. Ma nam przypomnieć o ludziach cierpiących, oczekujących opieki w trudnym dla nich okresie. Ideą programu jest pozyskanie funduszu, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los nieuleczalnie chorych.